Afișez singurul rezultat

Calandru cu uscare de 2000×325 mm Fagor

SKU: PS-35/200 M E/19091168
Prețul inițial a fost: 17.282,00 €.Prețul curent este: 10.781,00 €. Fără TVA
de la 389 € / luna

Calandru cu uscare 2000x325 mm Fagor, profesional, cu microprocesor electronic pentru control precis al temperaturii și vitezei de calcare. Ideal pentru spălătorii industriale și unități HoReCa.
Dimensiuni cilindru: 2000×325 mm | Putere: 21,49 kW | Alimentare: 380 V | Productivitate: 30–40 kg/h

Categoria Calandre cu uscare include echipamente esențiale pentru uscarea, călcarea și finisarea eficientă a lenjeriilor plate, fiind ideale pentru hoteluri, spitale, spălătorii profesionale, centre wellness, restaurante și unități HoReCa cu volum mare de textile.

Gama cuprinde calandre profesionale cu sistem integrat de uscare, încălzire electrică, pe gaz sau cu abur, disponibile în diferite lățimi și capacități de procesare, concepute pentru productivitate ridicată, consum optimizat și rezultate uniforme în utilizarea intensivă.

Datorită funcției integrate de uscare și călcare într-un singur proces, aceste echipamente permit reducerea timpului de operare, optimizarea spațiului și eficientizarea fluxului de lucru în spălătoriile profesionale.

Calandrele cu uscare sunt ideale pentru finisarea impecabilă a cearșafurilor, fețelor de masă, huselor și altor textile plate.